خدمات آزمایشگاهی

شرکت پادیاب طب در راستای برنامه‌های توسعه سلامت ملی بعنوان یک کمپانی PPP (Public Private Partnership ) آزمایشگاه جامع غربالگری، تشخیصی و پزشکی فرد محور را در حوزه سرطان راه‌اندازی نموده است.

رویکرد تیم مدیریتی شرکت ارائه خدمات آزمایشگاهی نوین و تخصصی به بخش دولتی و مراکز خصوصی است. همکاری مستقیم با وزارت بهداشت و نظام سلامت کشور با هدف رسیدن به افقی جدید در زمینه تعیین وضعیت و مدیریت سرطان در ایران از خط‌مشی‌های اصلی شرکت می‌باشد.

آزمایشگاه جامع با بهره‌گیری از دستگاه‌های پیشرفته و اتوماتیک و توان علمی نیروی‌های متخصص و کارآزموده خدمات آزمایشگاهی را با بالاترین استاندارد ارائه می‌نماید. همچنین با راه‌اندزی اولین سیستم یکپارچه حمل‌و‌نقل نمونه‌های بیولوژیک از محل نمونه‌گیری به مرکز ارائه خدمات آزمایشگاهی قادر است خدمات آزمایشگاهی را در سراسر کشور ارائه نماید.

نوآوری و پویایی بعنوان دو عامل اساسی در جهت بهبود خدمت‌رسانی به افرادی است که در معرض تهدید ابتلا به انواع سرطان می‌باشند. آزمایشگاه جامع شرکت پادیاب طب با بکارگیری آزمون‌های به روز و پیشرفته سعی در ارتقاء سطح سلامت و افزایش امید به زندگی هموطنان دارد.

Padyab Clinical Services

حوزه ارائه خدمات

 • غربالگری (Screening)
 • ارزیابی خطر (Risk Assessment)
 • پیش آگهی و تشخیص (Prognostic and Diagnostic Assessment)
 • درمان هدفمند و فارماکوژنتیک (Pharmacogenetics and targeted therapy)
 • ارزیابی عود و متاستاز(Recurrence and Metastasis Assessment)

غربالگری سرطان سرویکس

با غربالگری منظم از بروز سرطان سرویکس جلوگیری کنید!

شناسایی ویروس پاپیلومای انسانی Human papilloma virus(HPV) از طریق HPV DNA test و PAP test
غربالگری سرطان سرویکس با استفاده از آزمون ترکیبی شامل تشخیص مولکولی و تعیین ژنوتیپ‌های پر خطر ویروس پاپیلومای انسانی (HPV-16 AND HPV-18) به همراه آزمون سیتولوژی (PAP test)

سرطان دهانه رحم از معدود سرطان‌هایی است که قابل پیشگیری و تشخیص زودرس می‌باشد. با انجام آزمایشات ساده و غیر تهاجمی غربالگری می‌توان از ابتلا به سرطان سرویکس و عوارض مهلک آن جلوگیری کرد. آلودگی با ویروس پاپیلومای انسانی human papillomavirus virus (HPV) عامل اولیه و مستقیم سرطان دهانه رحم است. HPV ویروسی است که از طریق تماس پوستی از فردی به فرد دیگرسرایت می‌کند. تا کنون بیش از 100 نوع از این ویروس شناخته شده که حدودا 40 نوع آن می‌توانند در ناحیه تناسلی مردان و زنان عفونت ایجاد کنند. اکثر موارد سرطان دهانه رحم توسط انواع 16 و 18 این ویروس ایجاد می‌شوند. ژنوم HPV در تمام مراحل از عفونت اولیه تا نئوپلازی دهانه رحم دیده شده است. از این رو با انجام HPV DNA test به همراه تعیین گونه‌های پرخطر ویروس می‌توان قبل از بروز علائم بالینی، خطر سرطان سرویکس را پیش‌بینی و برای درمان اقدام نمود. آزمون HPVDNA test با بهره‌گیری از روش‌های مولکولی از حساسیت تشخیصی بسیار بالایی در تعیین استعداد ابتلا به سرطان دهانه رحم برخوردار است. در کنار آزمون مولکولی تشخیص ویروس، تست پاپ اسمیر به عنوان روش Gold Standard جهت تشخیص ضایعات پیش سرطانی در مراحل غربالگری پیشنهاد می‌شود. آزمایشگاه جامع غربالگری مجموعه خدمات آزمایشگاهی آزمون‌های ترکیبی HPV DNA test و PAP test جهت غربالکری برای زنان ارئه می‌نماید.

خدمات آزمایشگاهی جهت غربالگری و تشخیص زود هنگام سرطان سرویکس

 • HPV DAN test:
  آزمون مولکولی HPV عفونت ویروس پاپیلوما انسانی را از طریق حضور ماده ژنتیکی (DNA) در نمونه‌های انسانی قبل از بروز عوارض منتهی به سرطان سرویکس و یا در مراحل بسیار ابتدایی تشخیص می‌دهد. جهت اطمینان از اعتبار و همسان‌سازی نتایج‌، آزمایشات با استفاده از فن‌آوری‌های نوین و دستگاه‌های اتوماتیک و رباتیک اجرا می‌شود.
 • HPV Genotyping:
  ژنوتیپینگ گونه‌های HPV شامل کم‌خطر و پر‌خطر با استفاده از روش‌های مولکولی کمی (Quantitative assay) و تجهیزات معتبر بین‌المللی (FDA cleared devices) را تشخیص می‌دهد.
  گروه کم‌خطر: باعث زگیل‌های تناسلی شوند و چون به ندرت باعث ایجاد سرطان سرویکس می‌شوند در گروه کم خطر قرار می‌گیرند.
  گروه پر‌خطر: نوع 18و16 HR-HPV به خاطر احتمال ایجاد سرطان سرویکس در بعضی خانم‌ها، جزء دسته پرخطر محسوب می‌شوند.
  HR-HPV Genotyping برای تشخیص گونه‌های پرخطر و Full HPV Genotyping جهت تشخیص هر‌گونه آلودگی با HPV ارائه می‌گردد.
 • PAP Smear test:
  آزمون پاپ اسمیر سلول‌های غیرعادی داخل یا اطراف رحم را شناسایی می‌کند. در تست پاپ اسمیر سلول‌های دهانه رحم برداشته می‌شود و زیر میکروسکوپ بررسی می‌شود. نتایج مطابق با استاندارد Bethesda ارائه می‌شود.

Padyab Clinical Services

ما آماده ایم تا تمامی ملزمات نمونه‌گیری مورد نیاز را به مراکز بهداشتی، بیمارستان‌ها، مطب‌ها و آزمایشگاه‌های دولتی و خصوصی در سراسر کشور ارسال نماییم.

نمونه‌های بیولوژیک با استفاده از سیستم یکپارچه حمل نمونه‌های بیولوژیک از مراکز نمونه‌گیری سراسر کشور به آزمایشگاه جامع انتقال داده می‌شوند.

سیستم‌های اطلاعاتی آزمایشگاه (LIS) با پوشش تحت وب امکان ردیابی نمونه در جریان انتقال به آزمایشگاه و ارائه سریع نتایج را فراهم می‌نماید.

اجرای آزمایشات تشخیصی در کمترین زمان با استفاده از روش‌ها و دستگاه‌های اتوماتیک با توان بالا (Automated High Throughput assay) ارائه می‌گردد.

نظارت مستمر آزمایشگاه مرجع سلامت و ارزیابی اعتبار نتایج حاصله با معیارهای سازمان جهانی بهداشت از ویژگی‌های منحصر به فرد آزمایشگاه جامع غربالگری می‌باشد.